Opis produktu
Dicopeg junior free jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w sposób naturalny reguluje pracę jelit.
Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach. Nie podrażnia błony śluzowej. Jest wydalany z kałem w niezmienionej formie.
Produkt jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.
Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym, DICOPEG JUNIOR FREE zmiękcza stolec, ułatwiając wypróżnianie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia.
Wskazania i działanie
Do stosowania w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.
Dawkowanie
Dzieci od 6. m.ż. do 2 lat (o mc. do 12 kg): 1-2 saszetki na dobę.
Dzieci od 2. do 11. r.ż. (o mc. 12-20 kg): 2-4 saszetki na dobę.
Dzieci powyżej 11. r.ż. (o mc. >20 kg): 2-6 saszetek na dobę.
Rozpuścić saszetkę (5 g) w ok. 62,5 ml wody lub innego płynu, takiego jak herbata,
mleko, napary ziołowe, rosół lub soki owocowe. Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości płynu i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się zażywać DICOPEG JUNIOR FREE w długich odstępach czasu od posiłków.
Dawka może być odpowiednio zwiększana lub zmniejszana w zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na preparat. Prawidłową dawkę dzienną należy określić w oparciu o wagę dziecka i stopień zaparcia. W każdym przypadku zaleca się konsultację z lekarzem. Podawać małym dzieciom tylko w oparciu o wskazania lekarza. Maksymalna konieczna dzienna dawka zazwyczaj nie przekracza 30 g produktu na dobę (6 saszetek).
Skład
Makrogol 3350.
1 saszetka zawiera 5g makrogolu 3350.
Przeciwwskazania
Nie stosować u dzieci poniżej 6. miesiąca życia.
Stosowanie preparatu nie jest wskazane w przypadku: perforacji lub niedrożności jelit spowodowanej zaburzeniami budowy lub działania ścian jelit, jelita krętego, w przypadku schorzeń jelit o charakterze zapalnym, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i ostre rozdęcie okrężnicy. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na makrogol (glikol polietylenowy). Nie stosować w przypadku występowania uszkodzeń żołądka lub jelit.
Działania niepożądane
Szczególnie w początkowej fazie przyjmowania preparatu mogą pojawić się zaburzenia ze strony układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka lub nietrzymanie stolca), ponadto nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, gazy jelitowe, zapalenie i podrażnienie okolicy odbytu. Dolegliwości zazwyczaj ustępują po zmniejszeniu stosowanej dawki. Bardzo rzadko występują reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Innymi reakcjami alergicznymi jest świąd, pokrzywka i duszność. Jeśli działania niepożądane będą w dalszym ciągu występowały, należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.
Dodatkowe informacje
Produkt jednorazowego użycia: nie stosować części zawartości saszetki lub produktu z wcześniej otwartej saszetki (narażenie na ryzyko skażenia produktu).
Dystrybutor
Vitis Pharma Sp. z o.o.
ul. Giełdowa 7/9
01-211 Warszawa
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.