Opis produktu
Homeopatyczny produkt leczniczy bez wskazań leczniczych.
Dawkowanie
Leki w tubkach lub w dozach (granulki i mikrogranulki) należy przyjmować doustnie, poza posiłkami, rozpuszczając je w ustach:
-granulki przyjmuje się zwykle po 5 granulek, kilka razy w ciągu dnia;
-dozę mikrogranulek przyjmujemy w całości, jednorazowo;
-lek przyjmować najpóźniej 15 minut przed lub nie wcześniej niż 0,5 h po posiłku.
Dawkowanie dla małego dziecka:
-lek można rozpuścić w małej ilości wody, w szklance lub butelce, bez podgrzewania;
-bardzo ważne aby lek przygotować następnego dnia od nowa;
-dawkowanie dla dziecka jest identyczne jak dla dorosłego, pojedyncza dawka to 5 granulek lub 1 doza. Jednak dokładne dawkowanie ustala lekarz homeopata po przeprowadzonym wywiadzie z pacjentem.
Ważne wskazówki
Jak czytać etykietę na tubce leku homeopatycznego:
Nazwa substancji czynnej odnosi się do surowca użytego do produkcji leku homeopatycznego. Nazwa substancji jest podana w języku łacińskim: umożliwia to lekarzom na całym świecie łatwą i precyzyjną identyfikację leków.
Jedną z charakterystyk leku homeopatycznego jest rozcieńczenie. Liczba 9, 15, 30, 200 oznacza poziom rozcieńczenia. Dwie litery C.H. oznaczają: Centésimale Hahnemannienne, setne rozcieńczenie Hahnemanna; jest to metoda rozcieńczeń opracowana przez doktora Hahnemanna, wynalazcę homeopatii.
Wskazania
Ten sam lek może zostać zalecony przy różnych dolegliwościach. Nie jest więc możliwe podanie jednolitych wskazań lub dawkowania dla każdego leku.
Lekarz może przepisać leki homeopatyczne w tzw. „ostrych” przypadkach, czyli w zachorowaniach występujących nagle i sporadycznie. Leczenie przepisuje się wtedy na okres kilku godzin lub kilku dni.
Leki te można także stosować w pewnych chorobach nawracających, czyli pojawiających się regularnie, jak np. alergia na pyłki, migrena, reumatyzm, opryszczka itp. Lekarz przepisuje wtedy kurację do stosowania w dłuższym okresie, w celu zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania częstości występowania, czasu trwania i intensywności ataków choroby.
W każdym przypadku lekarz wybierze terapię dostosowaną do pacjenta i jego specyficznej reakcji na chorobę.
Działania niepożądane
W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych w czasie stosowania produktu homeopatycznego należy skonsultować się z lekarzem.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Lek zawiera sacharozę i laktozę. Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem preparatu.
Stosowanie innych leków
Leki homeopatyczne można stosować samodzielnie albo w połączeniu z innymi lekami.
Ciąża i karmienie piersią
Kobiety w ciąży mogą stosować leki homeopatyczne. Nie istnieją znane czynniki ryzyka dla nich samych i dla dziecka. W swoim składzie nie zawierają toksycznych substancji chemicznych, nie mają przeciwskazań, nie wchodzą w interakcje z innymi lekami, nie wykazują niepożądanych działań.
Oczywiście zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą.
Warunki przechowywania
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
BOIRON SA, 2 avenue de l'Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.